Glinka i jej zastosowania

Glinka jest produktem, który na rynku kosmetycznym wiedzie coraz bardziej prym. Jeszcze kilka lat temu można było usłyszeć o cudownych właściwościach glinki zielonej. Dzisiaj już znamy ich trochę więcej i z przyjemnością z nich korzystamy. Dzisiaj przedstawimy co dają poszczególne glinki oferowane przez Mokosh. Mamy nadzieję, że dzięki krótkiemu opisowi każdej z nich będziesz w stanie wybrać odpowiednią dla siebie.
Glinka zielona
Zacznijmy od tej, o której chyba wszyscy słyszeli najwięcej. Wydobywa się nią z pokładów krzemionkowo-aluminiowych. Zawiera wiele związków mineralnych oraz mikroelementów. Ma bardzo silne właściwości odtłuszczające, matujące, oczyszczające oraz regenerujące. Co ważne jest delikatna więc mogą stosować ją osoby mające skórę wrażliwą. Działa przewibakteryjnie, można stosować ją w celach detoksu skóry oraz jej odtłuszczenia. Z tego też względu cieszy się dużym powodzeniem wśród osób zmagających się z cerą tłustą i mieszaną.
Glinka biała
Kolejnym rodzajem glinki, który sklep Mokosh oferuje swoim klientom jest biała glinka. Usuwa zanieczyszczenia, wygładza oraz uelastycznia skórę. Cechuje się bardzo lekką konsystencją więc i ona jest odpowiednia dla kobiet, które zmagają się z problemem skóry wrażliwej i suchej. Jej kolejne zastosowania to odświeżenie, łagodzenie podrażnień oraz ogólne wygładzenie skóry.
Czerwona glinka
Ostatni już rodzaj glinki, jaki chcemy dziś przedstawić to glinka czerwona. Jej skład w dużej mierze zajmują krzem, wapń, magnes oraz żelazo. Świetnie nadaje się do pielęgnacji wszystkich typów cery. Szczególnie zadowolone z niej są panie, które mają problemy z trądzikiem lub tak zwanymi pajączkami. mokosh oferuje te trzy rodzaje. Warto wiedzieć także, że istnieje czarna glinka która ma właściwości detoksujące oraz rozświetlające.