Gruntowny remont czy home staging ?

Kiedy jesteśmy już zmęczeni wystrojem pomieszczeń w naszym domu lub mieszkaniu, to najczęściej planujemy całkowitą metamorfozę. Czy jednak konieczna jest taka pełna modernizacja, czy może jednak wystarczą jakieś drobne, aczkolwiek zasadnicze przeróbki, żeby nasze wnętrza wyglądały zupełnie inaczej? Parda jest taka, że współcześnie projektowanie wnętrza może obejmować jedynie dekoracyjny aspekt, który w znacznym stopniu może zmienić aranżację naszego mieszkania. Nie bez przyczyny taką furorę robi aktualnie home staging. Jest to swojego rodzaju aranżowanie wnętrz przy zastosowaniu minimalnego wkładu finansowego. Tego typu techniki wykorzystywane są z reguły przy sprzedaży nieruchomości. Takie dopieszczenie mieszkania za pomocą jakichś niewielkich zmian czy dodatków, może w znaczny sposób zmienić jego wystrój na dużo lepszy, co w efekcie przekłada się na wzrost ceny mieszkania. Bo przecie tak naprawdę liczy się efekt wizualny, czyli to, co widzimy na pierwszy rzut oka. Tego typu projektowanie wnętrza można także zastosować w swoim mieszkaniu. Jest to niezwykle łatwy i tani sposób na zaprojektowanie wnętrza. Pozwala nam to w jakimś stopniu odświeżyć mieszkanie i sprawić, żeby było atrakcyjne bez konieczności gruntownego remontu.

Jak to wygląda

Z reguły taki home staging polega na gruntownym uporządkowaniu przestrzeni, wyniesieniu rzeczy zbędnych, które zakłócają ogólną harmonię.

Następnie takie prowizoryczne projektowanie wnętrza obejmuje dobór odpowiednich dodatków, takich jak jakieś obrazy czy wazony albo misy. Często zmienia się również kolor zasłon i tego typu rzeczy. Niektórzy mogą się zdziwić, jak diametralnie zmienia się wystrój pomieszczenia, jeżeli zmienimy tylko niektóre jego akcenty. Dlatego też warto jest się zastanowić, nad możliwościami, jakie daje nam home staging zastosowany we własnym domu dla własnych korzyści. Dzięki temu możemy zupełnie odmienić nasze wnętrza przy praktycznie minimalnym nakładzie finansowym. Niekiedy najprostsze rozwiązania okazują się po prostu najlepszymi.