Jak rozmawiać z adwokatem

Adwokat Wrocław to osoba o dużym prestiżu i zazwyczaj o ogromnej wiedzy. Prawnicy są niejako pracownikami zaufania publicznego, do których zgłaszają się osoby z problemami o różnym charakterze. Mogą to być sprawy karne, związane ze spadkiem lub problemami z lokatorami czy właścicielem budynku. Każdy adwokat przyjmuje wielu klientów, którzy często narzekają na złe traktowanie przez prawnika. Takie zdarzenia zazwyczaj mają miejsce w przypadku złego kontaktu na płaszczyźnie prawnik-klient. Poniżej przedstawimy kilka rad jak rozmawiać z prawnikiem, aby cały proces współpracy przebiegł odpowiednio.
Przyjacielski ton i zwroty grzecznościowe
Wiele osób uważa, że jeżeli komuś się płaci za wykonanie usługi, to klient jest najważniejszy i to jego należy traktować z szacunkiem. Prawda jest oczywiście zupełnie inna. Jako klient należy pamiętać o zasadach grzeczności i dobrego wychowania. Idąc na rozmowę z adwokatem należy pamiętać o grzeczności wypowiedzi – jest to osoba, która będzie nas reprezentować i walczyć o nasze dobra, dlatego należy być jej za to wdzięcznym i okazywać to w rozmowie.
Szczerość
Adwokat Wrocław nie będzie w stanie bronić w stu procentach, jeżeli klient nie będzie szczery. Zatajenie nawet najmniejszego szczegółu w sprawie może nieść za sobą negatywne konsekwencje oraz pogorszyć sytuację klienta. Warto pamiętać o tajemnicy adwokackiej, który zastrzega rozpowszechniania informacji zdobytych od klienta w miejscu innym niż sąd czy prokuratura. Należy więc pamiętać o zasadzie szczerości, która powinna być rozpatrywana także w nieco inny sposób. Nie należy udawać, że wie się wszystko. Jeżeli coś, co przekazuje adwokat jest niezrozumiałe, należy to zaznaczyć i poprosić o wytłumaczenie. To niezwykle ułatwia wspólną pracę.
Koleżeńsko, ale nie za bardzo
Należy pamiętać, że adwokat wrocław to nasz przedstawiciel, a nie znajomy. Dlatego warto zadbać o przyjazne stosunki, jednak nie wolno się zapominać, przez przechodzenie na „ty” czy na inne zwroty, które przeznaczone są dla znajomych i przyjaciół.
Stosowanie się do tych zasad pozwoli na swobodną rozmowę, która przyniesie wiele korzyści podczas całego okresu współpracy z prawnikiem.